Wesele w Toskanii możliwe w Polsce

widok na góry jak w Toskanni

Wesela w Toskanii są wyjątkowe! Toskania jest absolutnie romantyczna i zapierająca dech w piersiach. Jeśli wędrujesz po górskich miasteczkach Toskanii, o każdej porze roku, wszystkie Twoje zmysły zostaną nagrodzone splendorem, jaki ma do zaoferowania ten czarujący region Włoch.

W Toskanii wesele można zorganizować w wielu przepięknych miejscach, pełnych uroku i historii. Prawie każdy pagórek jest zwieńczony malowniczym, otoczonym murami miastem, a drzewa oliwne ozdabiają zbocza wzgórz szarozielonymi szatami. 

I można tak wyliczać, ale wesele jak w Toskanii jest możliwe również w Polsce w Villi Love na południu Polski w okolicach Krakowa.

wesele w toskanii mozliwe w polsce - piekne drewniane niebieskie drzwi
wesele w toskanii w polsce villa love 24
villa love sala weselna we włoskim klimacie

Villa Love alternatywą dla Toskanii

Rozległy teren z widokiem na góry, z klimatyczną altaną i polem różnorodnej roślinności przenosi Cię do Włoch. Tak jest na zewnątrz, a wewnątrz zachwyca minimalistyczna przestrzeń z dużą ilością światła, gotowa na realizację każdego pomysłu.

wesele w toskanii mozliwe w polsce - azurowa brama, włoskie dekoracje
wesele w toskanii w polsce villa love 16

Włochy to przede wszystkim natura i kojarzące się z nią ciepło. To biesiady przy blasku świec. To dbałość o smak potraw oraz ich wygląd. Mając to wszystko na uwadze Katarzyna Michalska przygotowała wspaniałą aranżację, w której wykorzystała długie stoły, bo przy nich biesiaduje się najlepiej i zakryła je obrusem w kolorze różowym, który w zależności od ilości światła zmieniał swoją intensywność, zupełnie jak dzień ślubu.

wesele w toskanii w polsce villa love 6
wesele w toskanii w polsce villa love 7
wesele w toskanii w polsce villa love 8
wesele w toskanii w polsce villa love 9

Owoce zamiast kwiatów

Zamiast kwiatów rozrzuciła owoce – przyznasz, że to wspaniały pomysł. Figi, borówki mogą być przekąską dla oczekujących na danie główne. Do tego wykorzystała kryształową zastawę stołową, złote sztućce i świeczniki w tym samym kolorze. Dekoracje dopełniły minimalistyczne, kaligrafowane winietki oraz menu od hello calligraphy. A lniane serwetki przełamały elegancję stylizacji wprowadzając luz do całej aranżacji.

wesele w toskanii w polsce villa love 13 e1681651960253
wesele w toskanii w polsce villa love 5 1
wesele w toskanii w polsce villa love 18
wesele w toskanii w polsce villa love 17
wesele w toskanii w polsce villa love 15
wesele w toskanii w polsce villa love 1
wesele w toskanii w polsce villa love 2
wesele w toskanii w polsce villa love 4
wesele w toskanii w polsce villa love 3
wesele w toskanii w polsce villa love 11

Urozmaicona sesja w dniu ślubu

Sesja w dniu ślubu jest momentem tylko dla pary, więc idealnie jest wybrać takie miejsce, które będzie zapewniało różnorodność światła i scenerii.

Przy panującym za oknem ostrym świetle wykorzystaliśmy wnętrze. Wykonałam zdjęcia przy stołach i na tle okien. Gwarantowało to uzyskanie miękkiego światła i równomiernego oświetlenie sceny, co jest dla mnie istotne przy ślubach bazujących na subtelności i pastelach.

wesele w toskanii w polsce villa love 37

Moda ślubna i akcesoria

suknia panny młodej – Sylwia Kopczyńska
garnitur pana młodego – Poszetka
kolczyki – White Jasminne Accesories
wiązanka – Bello Matrimonio
makeup – Milena Mudy

wesele w toskanii w polsce villa love 38
wesele w toskanii w polsce villa love 42
wesele w toskanii w polsce villa love 43
wesele w toskanii w polsce villa love 47
wesele w toskanii w polsce villa love 46
wesele w toskanii w polsce villa love 45
wesele w toskanii w polsce villa love 44

Sesja ślubna na terenie Villi Love

Na zdjęcia na zewnątrz wykorzystaliśmy moment, gdy słońce schodziło już niżej i co jakiś czas przykrywały go chmury. Dzięki temu mogłam wykonać zdjęcia łapiąc promienie lekko zachodzącego słońca, które tworzyły poświatę na włosach, a chmury dały gwarancję sfotografowania tła w naturalnych kolorach.

Każde ujęcie zostało wykonane tuż przy samym budynku, ale z różnych jego stron. W ten sposób chciałam Ci pokazać, że mimo bliskiej odległości, można urozmaicić zdjęcia z sesji w dniu ślubu.

wesele w toskanii w polsce villa love 34
wesele w toskanii w polsce villa love 27
wesele w toskanii w polsce villa love 25
wesele w toskanii w polsce villa love 26
wesele w toskanii w polsce villa love 31
wesele w toskanii w polsce villa love 29

Oczywiście nie są to wszystkie zdjęcia, które wykonałam dzięki wspaniałemu zespołowi. Jest to wybór zdjęć, którymi chciałam Ci pokazać, że wesele jak w Toskanii jest możliwe w Polsce. I, że na stołach nie zawsze musisz mieć kwiaty, a Twoja sesja w bliskiej okolicy może być piękna, urozmaicona i nie zabierze Ci dużo czasu w dniu ślubu.